6 najciekawszych miejsc w Warszawie, które musisz zobaczyć. Czy znasz je wszystkie?

6 najciekawszych miejsc w Warszawie, które musisz zobaczyć. Czy znasz je wszystkie?
fot. unsplash.com

Warszawa to miasto, które rzadko zasypia, za to zarówno turystom jak i swoim mieszkańcom ma sporo do zaoferowania. Oto 6 miejsc, które warto odwiedzić, jeżeli jesteś w Warszawie!

Muzeum Powstania Warszawskiego

Nie można zrozumieć Warszawy, jeżeli nie zobaczyłeś tego miejsca. W interaktywnym muzeum zapoznasz się z przebiegiem walk w Powstaniu Warszawskim. Nie są to jednak tylko suche makiety, a doskonale przemyślane muzeum z wieloma projekcjami i ciekawym multimedialnymi projektami. 

Muzeum Narodowe

To jedno z najciekawszych miejsc tego typu w Polsce. W muzeum znajdziesz ogromną kolekcję malarstwa, rzeźby oraz rzemiosła od antyku aż po współczesność. Warto zarezerwować sobie na spacer po muzeum cały dzień. Zdecydowanie nie będziesz się tam nudzić! 

Muzeum Historii Żydów Polskich Polin

Budynek położony jest na terenie przedwojennej dzielnicy zamieszkałej głównie przez ludność żydowską. Poznasz tu ich bogatą kulturę i przepiękne dziedzictwo. Na uwagę zasługuje również unikatowa bryła budynku, nawiązująca do symboli i znaczeń powiązanych z historią Polsko – żydowską. 

Centrum Nauki Kopernik

Jest prawdziwą gratką dla wszystkich wielbicieli nauki, nie tylko tych najmłodszych. Zmień się w odkrywcę oraz badacza, który sam sprawdzi najważniejsze prawa fizyki oraz pozna różne ciekawe aspekty naukowe. Nie zapomnij wybrać się do Planetarium Niebo Kopernika!

Muzeum Fryderyka Chopina

Nie ma chyba na świecie osoby, która nie słyszałaby, chociaż fragmentu kompozycji Fryderyka Chopina. Ten jeden z najsłynniejszych warszawiaków doczekał się również swojego muzeum, gdzie poznasz szczegóły jego życia oraz twórczości. To właśnie tu jest fortepian Pleyel, na którym kompozytor tworzył aż do ostatnich chwil życia. 

Bulwary nad Wisłą

To kilkukilometrowa promenada brzegiem jednej z najbardziej malowniczych rzek w Polsce – Wisły. Będzie dobrym miejscem na spacer, a także na spotkanie z przyjaciółmi. W okresie wiosenno-letnim czekają altany z leżakami, kamienne ławy i siedziska z konarów drzew. To tu spotkasz słynny pomnik warszawskiej Syrenki.