Czego nie wiesz o własnym kraju? Czyli kilka ciekawostek historycznych o Polsce!

Czego nie wiesz o własnym kraju? Czyli kilka ciekawostek historycznych o Polsce!
fot. unsplash.com

Żyjemy w pięknym i różnorodnym kraju, który zachwyca nie tylko przyrodą ale i architekturą. Są jednak takie informacje, o których ciężko usłyszeć w szkole. A szkoda, bo ciekawostki historyczne o Polsce zadziwiają. Oto kilka z nich!

Naj….większe

Całkiem nie tak dawno, to właśnie w naszym kraju była wybudowana największa konstrukcja na świecie. Do 1991 roku był nią masyw radiowy w Konstantynowie, który liczył sobie 646 metrów. Gdy Dubaj zaczął rosnąć w siłę, rodzimą budowlę przeskoczył słynny Buro Khalifa.

Zobacz również: Warszawa przed II Wojną Światową była nazywana Paryżem Północy!

Patrząc na dane geograficzne trudno również nie zauważyć, że tak ogromne miasto jak Paryż, jest i tak mniejsze od naszego rodzimego Radomia. Nie da się jednak ukryć, że w stolicy Francji jest jednak o wiele gęstsze zaludnienie. I nie uratował tego nawet port lotniczy w Radomiu.

Madagaskar mógł być polski!

Dział się to w latach 30-tych XX wieku. Liga Morska i Kolonialna wraz z polskim rządem domagała się dla siebie zamorskich kolonii. Nie od dzisiaj wiadomo, że było to świetne źródło tanich surowców oraz siły roboczej. Zastanawiano się również, gdzie ulokować ludność żydowską.

Powstał więc plan, aby odkupić od Francji Madagaskar. Gdyby do tego faktycznie doszło, może dzisiaj nie jeździlibyśmy na wakacje do Władysławowa, tylko do Afryki. Jednak mimo że francuski rząd wstępnie zgodził się na sprzedaż, do faktycznego wykupu nigdy nie doszło.